Baseny odkryte Kraków

1 min czytania

basen odkryty w krakowie

Kraków oferuje wiele możliwości do relaksu i zabawy podczas lata. W mieście znajduje się kilka odkrytych basenów, które są idealnym miejscem do uprawiania sportu lub po prostu odpoczynku i spędzenia czasu z rodziną lub przyjaciółmi. Te nowoczesne obiekty oferują szeroki wybór atrakcji, takich jak baseny o różnych głębokościach, zjeżdżalnie, przestronne tarasy słoneczne oraz bogate menu gastronomiczne. Jest to idealny sposób na odprężenie się i ukojenie w gorące letnie dni. Sprawdź, gdzie znajdziesz baseny odkryte w Krakowie!

Baseny odkryte w Krakowie

Turyści i mieszkańcy Krakowa mają latem możliwość zażywania kąpieli w odkrytych basenach. Niektóre z nich są wyposażone w brodziki, a także oferują atrakcje jak zjeżdżalnie, punkty łowienia ryb oraz place zabaw. Baseny odkryte są idealne do relaksu i aktywności fizycznej każdego dnia, nawet w upalne lato. Ci, którzy chcą latem zapewnić sobie maksimum rozrywki mogą poza krakowskimi basenami odwiedzić także najlepsze aquaparki w Polsce!

Basen Wandzianka

Odkryta Pływalnia Wandzianka w Krakowie to miejsce, gdzie możesz cieszyć się przyjemnością pływania. Na kompleks składa się basen sportowy z pięcioma torami i basen rekreacyjny o powierzchni 400 m2. Atrakcje wodne obejmują grzybek wodny, masaże wodne oraz rodzinne zjeżdżalnie. Specjalnie dla gości, woda basenowa jest podgrzewana do optymalnej temperatury dla relaksu i przyjemności.

  • cennik: bilet normalny – 13 zł, bilet ulgowy – 9 zł
  • godziny otwarcia: codziennie 10:00-18:00
  • adres: Bulwarowa 39/31-968, 31-968 Kraków

Baseny na Zakrzówku

Zalew Zakrzówek powstał po zalaniu wapiennego kamieniołomu w 1990 roku. Obecnie jest to przyjemne miejsce do odpoczynku, szczególnie przeznaczone dla osób lubiących pływać i opalać się. Przyciągają tutaj niezwykle ciekawe odcienie turkusowej wody, drewniane pomosty, a także strome skały wapienne otaczające zalew. Na terenie funkcjonuje ograniczenie liczebności uczestników.

Niestety ze względów bezpieczeństwa osoby na wózkach mają trochę utrudniony dostęp do basenów z powodu stromych podjazdów oraz wysokich schodów. Kąpielisko jest strzeżone przez ratownika w okresie od 1 lipca do 3 września. Zabronione jest pływanie poza basenami na terenie zalewu. W każdy poniedziałek kąpielisko jest nieczynne. Obowiązuje także zakaz wprowadzania zwierząt.

  • cennik: bezpłatnie
  • godziny otwarcia: codziennie 8:00-23:00
  • adres: Pychowicka 18/14, 30-364 Kraków

Sprawdź też: Baseny odkryte Warszawa.

Baseny odkryte Warszawa

basenywisla
4 min czytania

Najlepsze aquaparki w Polsce

basenywisla
5 min czytania

Baseny Wisła

basenywisla
1 min czytania